Valdavalt Euroopa rahadega vee peal hoitud Eesti omavalitsused on alustanud võidujooksu, kes kõige häälekamalt sedasama Euroopat urruauku saata julgeb. Saku vald ees ja terve suur hulk teisi järel. “Meie pagulasi vastu ei võta!” naudivad priskete nägudega Eesti mehed võidukalt oma viitteist minutit kuulsust Aktuaalse Kaamera prime time’is. “Ja kui mõne võtamegi, siis ainult kristlase.”

                                                    Kristlased Nõukogude režiimi seestpoolt lammutamas.

Muidugi. Me oleme ju kristlased. Juba vene ajal komparteid seestpoolt lammutades polnud me midagi vähemat kui kristlased. Ja nii nagu tuli toona tõsikristlasel oma väärtussüsteemi säilitamise nimel sellest väärtussüsteemist tihtilugu eemalduda (küll kaaskodanike peale kaebekirju treides, küll kolhoosi tühjaks varastades), tuleb seda teha ka nüüd. “Eesti kultuur on ohus,” jaurame me sotsiaalmeedias ja kõigile kristluse põhitõdedele kuseme me lagipähe, sest ainult nii suudame kaitsta oma sügavalt kristlikku kultuuriruumi sissetungiva metsluse eest.

Kristlus ja Euroopa väärtused on meile kasulikud valikuliselt. Esimese puhul meeldib meile legitiimne põhjus detsembri lõpul kõik säästud lähimasse ostukeskusesse tassida, teised muudab tõeliselt väärtuslikuks Brüsselist saabuv raha. Sõnas “kultuuriruum” sobib meile “ruum” — soovitavalt köetud ja õllepunsuga nurgas. “Kultuur” kehastab aga purki sittuvaid parasiite, kes rahva raha eest kusagil kunstibiennaalil süüdimatult tina panevad. Ja see tõelisele kristlasele ei meeldi.

 

Olgu, mõni võib ju jaurata. Ta võib CIA’lt saadud papi eest kampaaniaid korraldada ja vikerkaarevärvilise lipuga vehkides ülejäänute tuju rikkuda. Ta võib sallivusest ning ligimesearmastusest jahuda, sellest ise halligi teadmata. Ta võib Twitteris paljaste poisikeste pilte postitada ja politseid Vao külas toimunud grupivägistamise küsimuses alatult rahvale valetama sundida. Ta võib paljutki, sest ta on valitsuse kontrolli all. Valitusus omakorda on aga teadagi kelle kontrolli all. Ning oma rahvas see teadagi kes ei ole.

On aeg see jama lõpetada. On aeg aru saada, et lõhenemine meie ja nende vahel on pöördumatu. On aeg meie ja nende Eesti de facto ära vormistada. Las teevad kusagile oma pseudo-Eesti, mõnele maatükile Siberis näiteks. Las võtavad seal oma pagulasi vastu. Las lasevad seal Kaur Kenderil lapspornot kirjutada ja pederastidel telesaateid juhtida. Las võõrustavad seal oma tolerastidest jürgenhaabermaase. Kristlastena pakume me neile oma abi ja tõstame nad rongidele, nii nagu tõstsid neid rongidele meie kristlastest vanaisad.

Andku Eesti vabaks. Lasku meil Euroopa Liidust lahku lüüa ja oma kultuuri kaitsta. See on ju Eesti riigi mõte — kultuuri ja keele kaitsmine. Laske meil teha selline riik. Tõeline Eesti Vabariik. Selline, mille ees terve maailm aukartusest väriseb.

Euroopa, me ei karda sind! Ei kartnud siis, kui te meile oma kuradi ristiusuga peale lendasite ja ei karda nüüd, kui te selle meie käest ära tahate võtta. Meil pole teid enam vaja. Kui ehk ainult IKEAs odava mööbli ostmiseks, aga viisat te meilt ju ometi nõudma ei hakka, ega ju? Soome saatkonnas tundide kaupa viisajärjekorras seista küll ei viitsiks. Äkki saame kuidagi kokkuleppele? Lõppude lõpuks oleme me ju kõik kristlased, onju?

 

Mihkel Raud

Ma olen eesti kitarrist, kirjanik, laulja, blogija, saatejuht ja koolitaja.