Täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa!

Kõne Riigikogu istungil 16.02.2016 kooseluseaduse tühistamise seaduseelnõu arutelu.

Menetletav eelnõu on tähelepanuväärne. Tähelepanuväärne peamiselt seetõttu, et ta võtab inimestelt õigusi ära. Õigusi, mis on neile värskelt seadusega antud. Meenutame, et kooseluseadus, mida nüüd tühistada tahetakse, kehtib alates selle aasta 1. jaanuarist. Selle seadusega on — nagu öeldud — paljudele Eesti inimestele teatud õigused ja õigustatud ootused loodud. Nüüd tahetakse seda kõike ära võtta.

Väga kena. Aga miks peatuda siin? Miks jääda sellel väidetavalt rahva enamuse poolt heakskiidetud teel poolikute lahenduste juurde? Kui juba, siis juba!

Naiste valimisõigus kaotada! Keelustada abordid! Surmanuhtlus taastada! Click To Tweet

Mul on kolleegidele väike nimekiri regulatsioonidest ja õigustest, mis on Eesti inimestele antud vaid lömitavast soovist liberaalsele läänele meeldida. Äkki oleks need tagurlikud regulatsioonid mõistlik kooseluseaduse tühistamise tuules üle vaadata? Ehk on tõepoolest aeg naasta 1920ndatesse aastatesse, nagu siin saalis täna juba vihjati? Ja miks peatuda 1920ndates, kui tegelikult saab minna veelgi kaugemale tagasi?

Mida siis üle vaadata? Aga palun!

Naiste valimisõigus kaotada! Keelustada abordid! Surmanuhtlus taastada — kas mäletate, kui vastu oli selle kaotamisele rahvas?

witch-908939_1920

Eestis kohatult populaarseks muutunud selgeltnägijad ehk nõiad kriminaliseerida ning näha neile ette maksimaalne karistus põletamise näol!

Rockmuusika keelustada: tegemist on muusikaga, mille on leiutanud — ütleme otse välja — pagulased! Keelustada saksofoni mängimine — kes ei mäletaks kuulsat ütlust: täna mängid saksofoni, homme reedad kodumaa?

Sarnaste stalinistlike algatuste nimekiri on lõputu, hakakem aga otsast minema, head kolleegid! 21.sajand on kahlusteta ülehinnatud. Soovin riigikogu liikmetele jõudu Eesti vanaks loomisel.

 • MustLammas

  PASUNAGA KODUMAA REETMINE

  Siin on mõned vanema koolivenna tähelepanekud selle avalduse kohta

  1) Oli selgelt tunda, et Sa ei olnud süvenenud selle seaduse tagamaadesse
  sisuliselt – faktiliselt, statistiliselt, samuti suures pildis protsessina – kust
  kogu see “liikumine” ajalooliselt alguse sai, kes rahastas jne. Tegemist
  polnud ju rahvaalgatusega… seega tuleks olukorra hindamiseks esitama esmalt küsimusi, millest tähtsaim (nagu alati) on “Qui Bono”… ja analüüsima fakte… neid esmalt ise otsides ja kontrollides, võrreldes allikaid jne jne …

  2) Meelevaldsed üldistused ja võrdlused.

  Tihti teevad noored ajakirjanikud (aga ka vanemad Krister Parised) emotsionaalseid avaldusi eesmärgiga pälvida tähelepanu. Et “vaimukas” olla. “Küll mina olen vinge ajakirjanik!”… et kui kui ära panen, ükskõik, millise lahmiva labidaga, siis olen automaatselt “hea” ajakirjanik!

  Sinusuguse inimese kogemusega inimesele ei tohiks nii odava populaarsusse järele nagu enam vajadust olla, mistõttu eeldan siiski, et Sa tõepoolest ei käinud sellest teemast üle ja lihtsalt pidasid oma tollase teadlikkuse taseme juures vajalikuks “poolt valida”.

  3) On piinlik, et maksumaksja raha eest sellist ebakonstruktiivset ja
  laus-emotsionaalset juttu riigikogu puldist keegi üldse räägib. Selle avalduse
  võib kahtlemata liigitada samasse kategooriasse Su endise parteikaaslase
  Marianne Mikko “oksendamise” avaldusega.

  Eriti piinlik on paraku aga see, et Sa selle teksti veel oma saidile üles
  riputad, justkui oleks see saavutus. Nagu näha, on kodutöö ikka veel tegemata… !

  Selle “kõne” ma muideks salvestasin, et kunagi oma lapsele õppevideona näidata, kus neid väljendusi analüüsides saan talle lihtsal viisil õpetada kiirelt ära tundma demagoogilise mõjutamise võtteid. Verbaalse enesekaitse
  oskus on elus väga tähtis, sest emotsionaal-vaimset vägivalda võib kohata igal
  sammul, nii et selles osas aitäh. Ka negatiivsetest näidetest saab õppida.