Laur Joamets mängib #3 USA albumil

Ma ei tea, mil määral on see uudis jõudnud Eesti meedias levida, kuid pikaltoodatu on lõpuks saanud teoks – eesti rockmuusik on jõudnud absoluutsesse maailma tippu. Laur Joamets, kes juba mõnda aega Sturgill Simpsoni bändis kitarri mängib, on värskelt tollesama countrylauljaga koos Ameerika Ühendriikide müüduimate plaatide edetabeli tippu tõusnud.

Sturgill Simpsoni uus album A Sailor’s Guide to Earth põrutas Billboard 200 edetabelis otse kolmandale kohale ja oleks varalahkunud Prince täna elus, oleks ilmselt esikohale põrutanud (müüduimad USA albumid on hetkel nimelt kaks Prince’i vanemat plaati). Sõbrad, see on suur SUUR asi! Seda enam, et album ise – ning Lauri töö sellel – võtab jalust pehmelt öeldes nõrgaks.

[clickToTweet tweet=”Sõbrad, see on suur SUUR asi!” quote=”Sõbrad, see on suur SUUR asi!” theme=”style1″]

Vaadake ise. Siin on Sturgill Simpson koos (mõned tublid kilod juurde võtnud, ent seda “täiskasvanulikumalt” mõjuva) Laur Joametsaga legendaarse Stephen Colberti telesaates oma uut kraami esitlemas (ja milline kraam see on!):

Mul on Lauri üle erakordselt hea meel ja ma soovitan kõigil Sturgill Simpsoni uus plaat üle kuulata! See on mehe eelmise albumiga võrreldes üsna teistsugune ja kui sõna country peaks kuidagi võõristavalt kõlama, siis ehk lohutab teadmine, et A Sailor’s Guide to Earth on kaunis isemoodi country, selle sõna kõigis tähendustes.

Mihkel Raud

Ma olen eesti kitarrist, kirjanik, laulja, blogija, saatejuht ja koolitaja.