Tallinn-Kaunas-Gdansk-Varssavi

Minu kaheaastane tütar on raskekujuline rokkar. Ta on hetkel oma esimesel Ida-Euroopa tuuril ja elab rock’n’roll elustiili viisil, mis paneb Ozzy Osbourne’i punastama. Viibin sellel ringreisil tema transamehena. Sõna otses mõttes, sest transada tuleb peaasjalikult Mirjamit ennast.

Mirjam Raud pidutseb Varssavi nooblis restoranis. Ülejäänudkülastajad põgenevadrestoranist loetud minutite jooksul.

Lapsed tahtvat vanemate varjust välja. Tõsi mis tõsi. Minu omaaegsed peod olid kümme korda metsikumad kui isa omad ja küllap oli üheks põhjuseks justnimelt mingi hämar-freudistlik vajadus bioloogiline eellane iga hinna eest üle trumbata. Mirjam on kõigest kahene, ent sellest hoolimata juba praegu minu kunagiste vägitegude enda omadega põrmustamist alustanud. Keeruline ülesanne, selge see. Kuid kõige selle kõrval, mida mu silmad viimastel päevadel nägema on pidanud, on “Musta pori näkku” täielik “Mõmmi Aabits”.

Alustagem hotellitubade pea peale keeramisest. Mötley Crue võis olla selle ala maailmameister, ent — jumala pärast — minu tütar ületab ka kõige raskema kaaluliste tšempionide saavutused. Ta korraldab taevani kisendava mürgli juba hotelli fuajees, kriisates kõigi majutusasutuse töötajate peale, kui need tal hotelli inventari hävitamist takistada üritavad.

Hotellituppa jõudes haarab ta telefonitoru, soovides viivitamatult rääkida. Kellega, jääb reeglina saladuseks. Igatahes ei õnnestu see tal kunagi. Seejärel kisub staar telefoni seinast välja ning virutab valusa pauguga vastu põrandat. Kaunases purustas mu väike tütreke aga nii Peeter Volkonski kui Led Zeppelini legendaarseimad rekordid: ta otsustas kaunistada hotellitoa igavavõitu põrandat oma ekskrementidega ning tegi seda moel, mille täpsem kirjeldamine nõuab tõsist pingutust ka minutaoliselt rikutud kõnepruugiga inimeselt.

Linnaekskursioonile sõites teatab rokitäht vastuvaidlemist mittesallival toonil: “Nonii, sõidame!” ja teeb seda iga kord, kui auto punase fooritule all peatub. Ratsionaalne jutt stiilis “me ei saa praegu sõita, punane tuli on” loodetud rahunemist ei too, hoopis vastupidi — printsess pistab täiest kõrist kiljuma ja teeb seda sagedustel, mis jäävad ka kõige uskumatuma hääleulatusega heavy metal hiiglastele kättesaamatuks.

 

Loomulikult ei ole kaheaastasele diivale võõras tõelise surematuse proovikivi ehk alasti purskaevu hüppamine. Raske kombluskuriteo sooritamine ei valmista noorele poptähele mingeid probleeme. Vähe sellest – eksootiliselt põhjamaise staari eeskuju leiab tihti fännidepoolset aktiivset järgimist. Varssavi “Arkadia” ostukeskuse juures korraldas iidol tõelise massiaktsiooni— koos Mirjamiga lustis populaarse tarbimismeka peasissekäigu ees asuvas purskaevus kümneid ja kümneid poolpaljaid lapsi. Performance lõppes õnneks siiski rahumeelselt ning transamees transas rockstaari hotelli järgmiseks päevaks välja puhkama. Järgmine päev tähendab aga uusi seiklusi. Stay tuned!

Mihkel Raud

Ma olen eesti kitarrist, kirjanik, laulja, blogija, saatejuht ja koolitaja.