Avaliku esinemise koolitus

Oled jõudnud Mihkel Raua avaliku esinemise koolituse kodulehele. Mida see koolitus endast kujutab? Miks sul seda vaja läheb? Kuidas seda tellida?

Aga palun.

Üks minu töödest on konverentside ja seminaride juhtimine. Ühel juhtus midagi täiesti enneolematut. Ja piinlikku, olgu hoiatuseks lisatud.

Ajaloo halvim avalik esinemine

Modereerisin üht Eesti suurimat konverentsi, juhatasin järjekordse esineja sisse ning astusin lavalt. Inimene tuli püünele, tegi kohatu nalja ning jäi publiku naeru ootama. Seda aga ei tulnud. Ei saanudki tulla, sest nali oli mage ega puutunud asjasse.

Esineja sattus paanikasse. Ta oli kogu ettekande oma naljale üles ehitanud, ent kuna see ei töötanud, kukkus kogu esinemine läbi. Mees oli näost lapiline, sõnad tulid vaevu üle huulte, ja kuigi tal oli mitu head mõtet, ei jõudnud need ebaõnnestunud esinemise tõttu pärale.

Üksainus viga ja kogu esinemine oli tuksis! Kannatajaks polnud ainult vaene vennike, kes saalitäit rahvast oma avaliku hävinguga piinas – ka ettevõte, mida ta esindas, sai korraliku mainepaugu. Mis oli seda kurvem, et igapäevases töös ajab see ettevõte head asja.

Me kõik teeme vigu ja ka kõige kogenumal avalikult esinejal on paremaid ja halvemaid päevi. Ometi tuleb mõnel avalik esinemine justkui välja ja teisel ei tule. Milles asi?

Kui kukud ettevalmistuses läbi, siis valmistud läbi kukkuma

Avalikult veenvalt esinemiseks pole vaja ei annet ega ingli puudutust – tuleb lihtsalt teada, mida sa teed. Esinemine on nagu iga teine oskus – seda tuleb õppida ja harjutada. Minu avaliku esinemise koolitus varustab su tööriistadega, mida igapäevaselt esinedes ise kasutan.

„Kui kukud ettevalmistuses läbi, siis valmistud läbi kukkuma,” ütles Benjamin Franklin. Täpselt nii lihtne ongi! Sul võib olla hea sõnum ning publikule olulised mõtted, aga neist jääb väheks, kui oma ideid esitada ei oska.

Tööriistad meile kõigile

Minu avaliku esinemise koolitus aitab sinust teha esineja, kelle puhul ei oska keegi kahtlustada, et sa seda iga päev ei tee. Kõlab ambitsioonikalt, kuid ambitsioon on meeldejääva esinemise vältimatu eeldus. Kõik ülejäänu on õpitav.

Koolituselt lahkudes tunned sõnavõttude ja kõnede struktuuri, oskad avalikeks esinemisteks valmistuda ning tead tõhusaid esinemishirmuga võitlemise tehnikaid. Sa püüad oskuslikult kuulajate tähelepanu, „istutad” oma idee auditooriumile pähe, väldid oskuslikult avalikel esinemistel tehtavaid vigu ja lood kuulajaga sideme. Lisaks suudad kuulajaga samastuda ning oskad anda hea intervjuu.

Kutsu mind oma ettevõtte seminarile, suvepäevadele, veebikonverentsile või inspiratsioonihommikule ning õpetan sinu ja su kolleegid avalikult esinema. Niimoodi esinema, et sõnum ka kohe päriselt kohale jõuab!

Kõiki minu koolitusi saab omavahel ka kombineerida!

Muljed

Olles ise tegutsenud 25 aastat koolitajana ja kirjutanud 13 raamatut, nautisin Mihkli kirjutamiskoolitusest iga hetke. Särav isiksus, mõnus huumor, kasulikud nipid, praktilised tööriistad, meeldejäävad ägedad näited – päev läks lennates. Mihkel innustab ja inspireerib. Tema koolitusest on kasu nii tippjuhil kui turundajal, kohtunikest ja koolitajatest rääkimata. Suured tänud ja suurt edu!

Heli Raidve

Heli Raidve Tööõigusabi juhataja
Äripäeva „Aasta koolitaja 2015“ ja „Aasta koolitaja 2022“

Mihkli koolitus oli väga inspireeriv. Hästi ja läbimõeldult kirjutatud tekst suudab muuta väga palju, olenemata valdkonnast või vormist. Koolitus andis hulga ideid ja nippe, mida olen saanud edukalt kasutada. Soovitan Mihkli koolitust kõigile, kes oma sõnumit tõhusamalt levitada soovivad.

Janika Koch-Mäe

Personaaltreener, toitumisnõustaja, koolitaja

Kutsusin Mihkli siinseid spordijuhte koolitama ning mul on hea meel, et seda tegin. Mihkli kommunikatsioonikoolitus oli haarav ja informatiivne, kõik osalejad jäid väga rahule. Enim üllatas see, kuidas Mihkel koolitust juhtis – ta oli sõbralik ja pani igaühe end turvaliselt tundma. Soovitan väga!

Piret Lauk

Eesti Olümpiakomitee koolitus- ja arendusjuht