Kuidas teada saada, mida teine inimene mõtleb ja tahab? Luba endale midagi ootamatut soovitada: küsi. Räägi teise inimesega! Kui su abikaasa higistab juba teist päeva lakkamatult ja väriseb üle kere, siis tunneb ta end ilmselt halvasti, eks? Äkki on haige? Püha taevas, äkki on tal angiin? Midagi veel hullemat? Sa tormad raamaturiiuli juurde ja leiad…
Mul läheb valgeid sokke nähes alati kõvaks. Vahet pole, on need naise jalas või Sokisahtli vitriinidel, õige suuruse ja disainiga valged sokid tekitavad minus vastupandamatut seksuaalset erutust. Asi on tõsisem kui tavaline „sukakesed on nii seksikad!”-elevus, mida kogeb iga mees, kui pealt kahekümnesed pornofilmis oma põlvikutes jalgu õõtsutavad. Minu sokihullus on patoloogiline ning tõeliselt pöördesse…
Ameerika turundusguru Jay Baer väidab oma raamatus „Hug Your Haters”, et valdav osa Twitteris, Facebookis, Yelpis ja mujal online’is toimetavatest inimestest, kes küsimustega firmade või teiste inimeste poole pöörduvad, ei otsi vastust, vaid publikut. Nad otsivad aplausi, ja et see välja teenida, sõnastavad nad oma kaeblemise nii emotsionaalselt, kui 140 tähemärki vähegi võimaldab. Raadio Elmar…
Psühholoogid kinnitavad, et inimkond piinleb naiivrealismi nimelise eluka haardes. Naiivrealism, ütlevad targemad, on sinu veendumus, et maailm on täpselt selline, nagu sina seda tajud. Kui sa näiteks tajud, et Uku Suviste on ilus mees, siis on see sinu hinnangul fakt, sama kindel kui näiteks see, et maailm on ümmargune. Kui mina nüüd väidan, et Uku…
Minu religioon on stoitsism. Tegelikult pole stoitsism muidugi mingi religioon, see on antiikfilosoofia koolkond, aga see vastab pea kõigile küsimustele, mida ma endale iga päev esitan, ja seetõttu olen võtnud vabaduse stoitsismi enese religiooniks kutsuda. Mulle meeldivad reeglid. Kunagise punkari suust kõlab see kindlasti kohatult, aga eks ma olen vahepeal natuke vanemaks saanud. Mul peavad…
Arstid andsid Robertile kolm kuud. Mehe vähk oli liiga kaugele arenenud ja teha polnud enam midagi. „Kolm kuud?” ahastas Robert. „Kolm kuud,” kinnitas konsiilium. „Võib-olla isegi vähem, rohkem kindlasti mitte.” Robert läks koju ja otsis välja oma bucket list’i − nimekirja asjadest, mida ta elus kindlasti kogeda tahtis. Langevarjuhüpe. Seks kahe naisega. Päikeseloojang Ulaanbaataris. Robert…
Kui ma aastate eest poliitikasse läksin, leidsid irvhambad üles intervjuu, mille ma üksteist aastat varem Õhtulehele olin andnud. Muu hulgas ütlesin seal järgmist: „Inimene, kes alustab erakondlikku karjääri, ei saa olla ei terve mõistusega ega aus.” Täpselt nii olin ma üksteist aastat varem öelnud, nüüd alustasin aga ühtäkki erakondlikku karjääri. Kuidas siis nii? Sööd oma…
Seda juhtub kõigiga: istud arvuti taha, hakkad midagi kirjutama, ent esimesest sõnast kaugemale ei saa. Võib-olla ei tule esimest sõnagi. Pea on tühi. Ühtegi ideed pole. Pinguta palju tahad, vahi ekraani kasvõi pool päeva, kuid mõtted on justkui nõiaväel kadunud. Mis sinuga lahti on? Ei midagi erilist. Seda seisundit nimetatakse inglise keeles writer’s block’iks ja…
Ameeriklasest ärikonsultant on Mehhikos puhkusel. Ta seisab väikese kaluriküla kaldal ja vaatab, kuidas tilluke paat randa jõuab. Paadis on mees ja üksikud pirakad kalad. Ameeriklane kiidab mehe kalu ja uurib, kaua mehhiklasel nende püüdmiseks aega läks. “Õige vähe,” vastab kalamees. “Võib-olla pool tundi”. Ameeriklane küsib seepeale, miks mees kauemaks merele ei jäänud. Mehhiklane vastab, et…
Täiusliku loo peale mõeldes meenub meile reeglina mõni haarav romaan, mida usume veel aastaid peale lugemist oma elu muutnud olevat. Või äärmisel juhul film, mille nägemise järel polnud miski enam päris endine. Aga heal lool, nagu lapselgi, on tohutu hulk võimalikke nimesid ja vorme.’ Näiteks Steve Jobs teadis väga hästi, et inimeste jaoks uute vajaduste…