eestihirmnaiivrealismreligioonühiskond

Jeesus Kristus või Jäär ja Neitsi?

Kantar Emor viis 2017. aastal läbi põneva uuringu eestlaste tarbimisharjumuste kohta. Olen seda igal võimalusel tsiteerinud, eriti muidugi siis, kui PISA test või mõni muu intelligentsi mõõtmisega seotud protseduur jutuks tuleb. Nimelt uuriti selles küsitluses ka seda, mil määral mõjutavad eestlaste ostuotsuseid niinimetatud „uhhuu-teemad”. Tulemused olid jahmatavad, ükskõik kummast otsast – pragmaatilisest või „teispoolsest” –…

uuri rohkem
hirm

Ära taha teada asju, mida sa teada ei taha!

Elasin mõne aasta eest Chicagos ehk linnas, mida eesti folklooris peamiselt nende laulusõnade järgi tuntakse: ja ema nutma jäi sel ööl kui ringi surm Chicagos käis isa polnud tulnud koju töölt oodata võis kõike sellelt öölt veel ja veel „Öö Chicagos” oli nõukogudeaegne pophitt ja ega kaunimalt saanudki toona ühestki ameerika suurlinnast laulda. Aga tõsi…

uuri rohkem
hirmtervis

Uinuv mõistus sünnitab koletisi

„Teadmatus on õndsus”, ütles inglise luuletaja Thomas Gray juba 18. sajandil. See väide on ajaproovile hästi vastu pidanud ja tõsi ta on, et mida vähem tead, seda parem. Pole midagi õndsamat pimeduses kobamisest ega rumalalt vait jäämisest, kui seltskonnas mõni hirmus, ent aktuaalne teema jutuks tuleb. „Hirmsaid, ent aktuaalseid teemasid” jagub nimelt igale põlvkonnale ning…

uuri rohkem
eestihirmõnnperekondtervisühiskond

Naine vajab puhkust

Türi pangalt allahüppamist olen ma ainult ühe korra tõsiselt kaalunud. Kõigest kaks sekundit, aga ikkagi. Sellest on tänaseks möödunud aastaid, aga meeles on mul too hetk ilmselt elu lõpuni. Ma jäin lastega nimelt kolmekesi. Tavaliselt on meie peres nii, et issi teeb tööd ja laste eest hoolitseb valdavalt ema. Eks issi aitab kah, kus ta…

uuri rohkem