Kuidas asjad tegelikult on?

Iga inimese tutvusringkonnas on keegi, kes teab täpselt, kuidas asjad tegelikult on. Sa võid talle ükskõik mida öelda, tema kukub sulle vastu ajama. Ja seletama, kui valesti sa maailmast aru saad. Minu tutvusringkonnas olen see inimene mina. Eriti lõbusaks läheb siis, kui kaks kõiketeadjat vestlema satuvad.

Istusin kohvikus koos Margusega, ühe võimaliku uue kolleegiga. Ajasime tööjuttu, peagi tuli aga teemaks fitness. Margus on turske sell, biitseps punnis ja puha.

„Sa siuksest treeningust oled kuulnud nagu HIIT?” küsis Margus.

„Ikka olen.”

„HIIT tähendab kuum,” noogutas Margus tähenduslikult pead.

„Tegelikult ei tähenda,” ütlesin mina. „HIIT on high intensity interval training ehk kõrge intensiivsusega intervalltreening.”

„Tegelikult ei ole. Intervalltreening käib ainult rattal. HIIT väldib ratast täielikult,” teadis Margus.

„Tegelikult ei väldi,” teadsin mina vastu. „HIIT trennis saab rattaga kah sõita, kui tahad. Peaasi, et pulss kindlate intervallidega tõuseks. See on südamele hea.”

„Tegelikult ei ole,” vastas Margus. „Südamele on hea stabiilne koormus. Üles-alla kõigutamine mõjub tervisele halvasti.”

„Tegelikult ei mõju. Mina näiteks kaotan HIIT treeningus keskmiselt 800 kalorit tunnis. See on peaaegu üks hamburger.”

„Tegelikult ei ole,” vaidles Margus vastu. „Keskmises hamburgeris on veidi vähem kaloreid. Oleneb muidugi, kus sa neid sööd. Kõige paremad on Uulitsas.”

„Tegelikult ei ole. Parimad hamburgerid on hoopis Five Guysis. Aga Five Guysi saab ainult Ameerikas.”

„Tegelikult ei saa. Londonis on kah täitsa olemas. Alles paari kuu eest nägin. Oma silmaga. Oma silm on kuningas.”

„Tegelikult ei ole. Hoopis lõvi on kuningas. Looduse kuningas. Kui silm oleks kuningas, õnnestuks sul ainevahetust vaadata. Aga ei õnnestu ju. Kui õnnestuks, siis teaksid, et HIIT treeningus on võimalik niimoodi treenida, et keha kulutab järgneva kahekümne nelja tunni jooksul kolmkümmend protsenti rohkem kaloreid.”

„Tegelikult ei kuluta. See on kõik üks müügimull, mida HIIT treeningute müügimehed sulle räägivad. Tahad terve olla, mine parem ujuma. Süda saab mõnusat koormust ja sa ei hakka higistama.”

„Tegelikult hakkad. Sa ei saa sellest lihtsalt aru. Ja kui peale trenni veel sauna lähed, higistad ju ikkagi. Viis minutit leili käib iga trenni juurde.”

„Tegelikult ei käi. Kui pärast trenni sauna lähed, saab süda topeltkoormust ja see on ohtlik.”

„Tegelikult ei ole.”

Aga siinkohal said mu argumendid otsa. Aeg samuti. Mõtlesin veel pool päeva, kui tark mees ma olen. Küllap mõtles Margus kah. Ja läks seejärel trenni. Mina igatahes läksin.

Loe veel

Tahad Facebookis kellegagi sõber olla? Siis loe kõigepealt see läbi

Kop-kop. Tegin ukse lahti. Koridoris seisis turske mees. „Mati olen,” ütles mees. „Kuidas saan kasulik olla, Mati?” küsisin. „Ma tahan su sõbraks hakata. Meil on päris palju ühiseid sõpru. Kolmkümmend kaks, kui täpne olla. Sa edasi ei kutsugi?” Astusin kõrvale ja lasin Mati sisse. Natuke kõhklevalt – oma kodu ikkagi –, aga mida üks Mati...

loe edasi