Kommunikatsiooni-
koolitus

Tere!

Oled jõudnud Mihkel Raua kommunikatsioonikoolituse kodulehele. Mida see koolitus endast kujutab? Miks sul seda vaja läheb? Kuidas seda tellida?

Aga palun.

Rockmuusik Frank Zappa oli tuntud terava keele poolest. Aga kui Zappa vanaks jäi, küsiti temalt: „Te olete kuidagi vaiksemaks jäänud, milles asi?” Mees vastas: „Asi ei ole selles, et mina olen vaiksemaks jäänud; asi on selles, et lärm minu ümber on valjemaks muutunud.”

Täpselt nii ongi. Ükskõik, mida sa inimestele öelda tahad, ei jõua see kohale. Ükskõik, mida sa teed või müüd – inimesed ei kuule sind, sest kisa on sinu ümber liiga palju.

Oluline on teada, mida sa teed

Kuidas oma sõnum siis kuuldavaks teha? Mil moel sellest tohutust lärmist läbi murda? Milline üldse on mõjus sõnum? Miks seda vaja on? Kas iga sõnum peab mõjus olema? Kuidas esitleda mõjusat sõnumit?

Minu kommunikatsioonikoolituse eesmärk on varustada sind tööriistadega, mis aitavad mõjusalt oma sõnumit koostada ehk „lugu jutustada”, nagu moodsas turunduskeeles öelda armastatakse.

Kellele ja mis?

Koolitus on mõeldud kõigile, kellel tuleb oma mõtteid teistele inimestele nii kirjalikult kui suuliselt esitleda. Kasu saavad tipp- ja keskastmejuhid, turundus- ja müügiinimesed, avalike suhete valdkonna spetsialistid ja kõik teised, kellel on teistele midagi öelda.

Minu koolitusel osalenu suudab mõtestada kirjutamise olemust, oskab koostada kirjutamise plaani ning selle järgi lõpptulemuseni jõuda, mõistab erinevate kirjutamisvormide struktuuri, oskab panna häid ja tabavaid pealkirju ning kirjutab haaravaid algusi ehk nn lead’e.

Ma kõnelen emotsionaalse ja intellektuaalse mustandi erinevustest. Õpetan sind mõlemat kirjutama, annan selge ülevaate klassikalistest kirjutamisel ilmnevatest lõksudest ja jagan nippe nende vältimiseks.

Lisaks õpid minu koolitusel tegema vahet erinevate formaatide mahtudel. Sa hakkad tundma tõhusa sõnumi mudelit ning leidma oma kirjutamise „häält” ja „tooni”. Sinust saab osav sotsiaalmeediatekstide kirjutaja, sa tunned levinumaid blogipostituste tüüpe ja suudad neis orienteeruda.

Kuidas kõlab? Ambitsioonikalt? Pisut enesekindlaltki?

Väga hea! Peabki kõlama! Ambitsioon ja enesekindlus on tõhusa kommunikatsiooni vältimatu eeldus. Kõik ülejäänu on õpitav.

Kutsu mind oma ettevõtte seminarile, suvepäevadele, veebikonverentsile või inspiratsioonihommikule ning õpetan sinu ja su kolleegid oma sõnumit kommunikeerima. Niimoodi kommunikeerima, et see ka päriselt kohale jõuab!

Kõiki minu koolitusi saab ka omavahel kombineerida!

Muljed

Olles ise tegutsenud 25 aastat koolitajana ja kirjutanud 13 raamatut, nautisin Mihkli kirjutamiskoolitusest iga hetke. Särav isiksus, mõnus huumor, kasulikud nipid, praktilised tööriistad, meeldejäävad ägedad näited – päev läks lennates. Mihkel innustab ja inspireerib. Tema koolitusest on kasu nii tippjuhil kui turundajal, kohtunikest ja koolitajatest rääkimata. Suured tänud ja suurt edu!

Heli Raidve

Heli Raidve Tööõigusabi juhataja
Äripäeva „Aasta koolitaja 2015“ ja „Aasta koolitaja 2022“

Mihkli koolitus oli väga inspireeriv. Hästi ja läbimõeldult kirjutatud tekst suudab muuta väga palju, olenemata valdkonnast või vormist. Koolitus andis hulga ideid ja nippe, mida olen saanud edukalt kasutada. Soovitan Mihkli koolitust kõigile, kes oma sõnumit tõhusamalt levitada soovivad.

Janika Koch-Mäe

Personaaltreener, toitumisnõustaja, koolitaja

Kutsusin Mihkli siinseid spordijuhte koolitama ning mul on hea meel, et seda tegin. Mihkli kommunikatsioonikoolitus oli haarav ja informatiivne, kõik osalejad jäid väga rahule. Enim üllatas see, kuidas Mihkel koolitust juhtis – ta oli sõbralik ja pani igaühe end turvaliselt tundma. Soovitan väga!

Piret Lauk

Eesti Olümpiakomitee koolitus- ja arendusjuht