eestihirmnaiivrealismreligioonühiskond

Jeesus Kristus või Jäär ja Neitsi?

Kantar Emor viis 2017. aastal läbi põneva uuringu eestlaste tarbimisharjumuste kohta. Olen seda igal võimalusel tsiteerinud, eriti muidugi siis, kui PISA test või mõni muu intelligentsi mõõtmisega seotud protseduur jutuks tuleb. Nimelt uuriti selles küsitluses ka seda, mil määral mõjutavad eestlaste ostuotsuseid niinimetatud „uhhuu-teemad”. Tulemused olid jahmatavad, ükskõik kummast otsast – pragmaatilisest või „teispoolsest” –…

uuri rohkem
rahareisimineturundus

Ilusad asjad

Kui saaksin, käiksin ka restoranis dressipükstes ja maikasärgi väel. Paneksin plätud mustade küünelalustega varvaste otsa, loivaks peene söögikoha uksest sisse, prantsataksin esimese vaba laua taha ning nõuaksin valjuhäälselt makarone. Peaasi, et mugav oleks. Peaasi, et triiksärgi krae ei pigistaks, kui ma spagette suust sisse ajan. Peaasi, ülikonna pükste värvel ei suruks, kui kõht mõõdutundetust õgimisest…

uuri rohkem
meediatehnoloogiaturundus

Kes pagan mulle LinkedInis kirjutab?

Mis saab olla tüütum turismireisist, mille ajal sul oma telefoni laadida ei õnnestu? Ja mitte seetõttu, et sa oleksid laadija maha unustanud. Oh ei – selle pakkisid sa esimese asjana kohvrisse. Ja kui oled sama sage reisija nagu mina, on sul üks laadija igas mõeldavas ja mõeldamatus kohas. Üks on kohvris, üks seljakotis, üks spordikotis…

uuri rohkem
naiivrealism

Mis asi on naiivrealism ja miks sul on vaja sealt kohe põgeneda

Psühholoogid kinnitavad, et inimkond piinleb naiivrealismi nimelise eluka haardes. Naiivrealism, ütlevad targemad, on sinu veendumus, et maailm on täpselt selline, nagu sina seda tajud. Kui sa näiteks tajud, et Uku Suviste on ilus mees, siis on see sinu hinnangul fakt, sama kindel kui näiteks see, et maailm on ümmargune. Kui mina nüüd väidan, et Uku…

uuri rohkem